"CZYTAMY DZIECIOM"

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

" Czytajmy dzieciom - czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność"
Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej.

Nauczycielki grupy oraz dzieci, zaprosiły rodziców do czytania bajek.
Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Alicji
, pani Aleksandra Jagieło, która zasłuchanym dzieciom przeczytała kilka książeczek wybranych z domowej biblioteczki przez Alusię: „Przygody samochodzika Franka”, „Przygody Kici Koci” oraz „Kopciuszka”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek i oglądały kolorowe ilustracje. Chętnie rozmawiały na temat bohaterów oraz ich przygód.
Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie- CODZIENNIE , jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
Bardzo dziękujemy mamie Alicji i zachęcamy innych rodziców do włączenia się w akcję czytania przedszkolakom.