Rodzinny konkurs literacki „Wierszyki do poduszki”

Rodzinny konkurs literacki

„Wierszyki do poduszki”

Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie literackim pt. „Wierszyki do poduszki” polegającym na wspólnym (rodzic + dziecko) napisaniu wiersza, rymowanki dla dziecka
na dobranoc.

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizator: Publiczne Przedszkole „Bajka” z Oddziałami Integracyjnymi w Buczkowicach.
  2. Cele konkursu:
  • integracja rodziny, wzmacnianie więzi uczuciowych i poczucia wspólnoty z najbliższymi członkami rodziny;
  • rozwijanie i doskonalenie możliwości literackich dzieci w wieku przedszkolnym;
  • inspirowanie do aktywności twórczej, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności;
  • upowszechnianie twórczości dziecięcej oraz prezentacja artystycznych zdolności dzieci;
  • sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego w rodzinnym gronie.

ZASADY UCZESTNICTWA

1. Adresatami konkursu są dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziny.
  2. Gatunek literacki – wiersz/rymowanka.
  3. Rodzinne drużyny układają krótkie wiersze, które można wykorzystać jako wiersze na dobranoc, usypianki.
  4. Kryterium oceny: samodzielność, pomysłowość, twórczy charakter, zgodność z tematem, poprawność językowa i stylistyczna,  wartość literacka.
  5. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie (rymowanki ułożone samodzielnie przez uczestników konkursu).
  6. Zgłoszenie utworu do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to utwór własny, samodzielny, który wcześniej nie był publikowany.
  7. Wiersz/ rymowanka zgłoszony do konkursu musi zawierać tytuł i minimum 6 wersów. Jeden autor może nadesłać tylko jeden wiersz.
  8. Konkurs trwa od 13.02.2024r. do 15.03.2024r.
  9. Prace powinny być dostarczone w formie wydruku komputerowego.
  10. Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą: imię, nazwisko, wiek dziecka, nazwa grupy do której dziecko uczęszcza oraz imiona współautorów wiersza.
  11. Utwory należy składać w formie papierowej w grupie do której uczęszcza dziecko do 15.03.2024r.
  12. Prace złożone po wskazanym terminie nie będą brały udziału w Konkursie.
  13. Ogłoszenie wyników nastąpi 21.03.2024 r.
  14. Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi.
  15. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na późniejszą publikację nadesłanej pracy.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych wierszy lub ich fragmentów w publikacjach promujących twórcze działania dzieci.
  17. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych na potrzeby konkursu.

WYŁONIENIE LAUREATÓW

1. Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora konkursu. Decyzje komisji są ostateczne.
  2. Komisja konkursowa wyłoni zdobywców 3 pierwszych miejsc.
  3. Wszyscy autorzy utworów otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  4. Organizator zastrzega sobie inny podział nagród, w zależności od ilości dostarczonych utworów.
  5. Lista nagrodzonych zostanie zamieszczona na tablicy ogłoszeń,  na stronie internetowej przedszkola oraz w aplikacji INSO.
  6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów, jeżeli będą tego wymagały okoliczności obiektywne.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

Organizatorki: Bożena Jakubiec, Magdalena Tetłak